diegocfq

diegocfq
Flick Fan - 36 Film Ratings
Member Since: 11 Jan 2011
Location: Recife, Pernambuco, Brazil
Bio: BSc in Computer Science, RPG player, Monty Python fan, obsessive reader...

more Recent Ratings

80 33% Batman Begins (2005) - Rated 25 Jan 2011
"The sequel was better and i'm still unconformed with batman's voice."
95 70% Sleepy Hollow (1999) - Rated 25 Jan 2011
"Kinda well-done, good photograph and stuff, and after all, you can never go wrong with a headless horseman trying to kill people..."
40 8% Jumper (2008) - Rated 25 Jan 2011
"The only hing i like about this movie is the main idea of 'jumping', everything else is crap."
70 22% Final Fantasy: The Spirits Within (2001) - Rated 25 Jan 2011
"Well, i was kinda disappointed that this movie wasn't related to any of the games and this feeling has been lingerig ever since."
85 43% Requiem for a Dream (2000) - Rated 25 Jan 2011
85 43% Vicky Cristina Barcelona (2008) - Rated 25 Jan 2011
80 33% The Social Network (2010) - Rated 25 Jan 2011
99 81% The Good, the Bad and the Ugly (1966) - Rated 12 Jan 2011
95 70% Up (2009) - Rated 12 Jan 2011
95 70% Terminator 2: Judgment Day (1991) - Rated 12 Jan 2011