DanAteMe
Recent Ratings
Check out DanAteMe's...
98 97% | The Aristocrats (2005) - Rated 14 Aug 2007
"A PhD course in comedy. If you don't get it, you aren't ready for it."
|
90 80% | Batman Begins (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Tim Burton actually sucks when you really break it down. Sure he's cool to look at, but that's all he cares about. It's nice that someone actually examines Batman as a character worth giving some time to."
|
90 80% | The 40-Year-Old Virgin (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Better than the concept sugested. Those who make ___ Movie take note."
|
50 2% | Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) - Rated 14 Aug 2007
"Star Wars used to mean something right?"
|
70 33% | The SpongeBob SquarePants Movie (2004) - Rated 14 Aug 2007
"Points for cutesy. This has personal connotations that hurt its score."
|
85 58% | Sin City (2005) - Rated 14 Aug 2007
"If I wasn't a comic book nerd, this movie would be the shit. Also if I'd never seen a real film noir."
|
60 16% | O (2001) - Rated 14 Aug 2007
"Shakespeare called. He said to knock it off."
|
93 91% | Nurse Betty (2000) - Rated 14 Aug 2007
"This movie rocks totally hard. Morgan Freeman is dignified as always, but he's also going to kill you at any moment."
|
75 44% | A Mighty Wind (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Tryin' a little to hard to re-hash the Spinal Tap vibe via Best in Show. Better than How To Lose a Guy in 10 Days."
|
62 25% | Martin Lawrence Live: Runteldat (2002) - Rated 14 Aug 2007
"I was one of two white guys in the theater when I saw this. Would that it had been funny. Just saying "Bin' La'en" is not a joke."
|