CountDrac
Recent Ratings
Check out CountDrac's...
85 50% | A Fistful of Dollars (1964) - Rated 14 Aug 2007 |
89 58% | Ikiru (1952) - Rated 14 Aug 2007 |
90 70% | Yojimbo (1961) - Rated 14 Aug 2007
"Excellent film about a samurai playing out two clans against each other."
|
92 82% | Rashomon (1950) - Rated 14 Aug 2007 |
55 17% | Metropolis (1927) - Rated 14 Aug 2007
"Nice to see the origin of our modern sci fi movies but I just couldn't get into this film."
|
90 70% | The Good, the Bad and the Ugly (1966) - Rated 14 Aug 2007 |
40 4% | Final Fantasy VII: Advent Children (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Fantastic viuals; shallow, incoherent story."
|
92 82% | Ran (1985) - Rated 14 Aug 2007 |
93 86% | Seven Samurai (1954) - Rated 14 Aug 2007 |
85 50% | For a Few Dollars More (1965) - Rated 14 Aug 2007 |