checkit
Recent Ratings
Check out checkit's...
60 28% | Zero Dark Thirty (2012) - Rated 24 Mar 2013
"Exceptionally overrated. Not a terrible movie, but it missing any sort of character development that would cause the audience to become emotionally invested in the movie. Overall it was only mildly interesting."
|
40 15% | Dark City (1998) - Rated 24 Mar 2013
"Incredibly corny. This movie will only appeal to people who like obscure and irrelevant movies because they are obscure and irrelevant. It was painful to watch Kiefer Sutherland in what was easily the worst role of his career."
|
70 42% | I, Robot (2004) - Rated 21 Sep 2012 |
85 71% | Se7en (1995) - Rated 21 Sep 2012 |
55 23% | Sin City (2005) - Rated 21 Sep 2012 |
80 57% | Batman Begins (2005) - Rated 18 Sep 2012 |
75 50% | The Exorcist (1973) - Rated 18 Sep 2012 |
85 71% | The Silence of the Lambs (1991) - Rated 18 Sep 2012 |
60 28% | Predator (1987) - Rated 18 Sep 2012 |
65 34% | Memento (2001) - Rated 18 Sep 2012 |