Chakazulu

chakazulu
Flick Fan - 58 Film Ratings
Member Since: 28 Feb 2010
Location: Gainesville, Florida, USA

more Recent Ratings

100 98% The Room (2003) - Rated 03 Apr 2010
"Words cannot describe how brilliant this film is. Godard, Tarantino, De Palma; all idiots. Wiseau is truly my generation's first visionary."
89 59% Kill Bill: Volume 1 (2003) - Rated 02 Mar 2010
85 45% South Park: Bigger, Longer, and Uncut (1999) - Rated 02 Mar 2010
80 31% Napoleon Dynamite (2004) - Rated 02 Mar 2010
"Genuine, funny and what you see is what you get."
50 6% Bad Boys (1995) - Rated 02 Mar 2010
84 40% Snatch (2000) - Rated 02 Mar 2010
95 82% Children of Men (2006) - Rated 02 Mar 2010
"Some of the most brilliant camera work I've ever seen."
98 92% 28 Days Later (2002) - Rated 28 Feb 2010
"The perfect zombie movie."
92 74% No Country for Old Men (2007) - Rated 28 Feb 2010
65 13% Super Troopers (2002) - Rated 28 Feb 2010
"So much squandered comedy potential."