casualreviewer101

casualreviewer101
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 01 Aug 2024
Location: Richardson, TX, USA

more Recent Ratings

Check out casualreviewer101's...

95 45% A Bronx Tale (1993) - Rated 01 Aug 2024
97 75% Pulp Fiction (1994) - Rated 01 Aug 2024
88 15% Drive (2011) - Rated 01 Aug 2024
"A little slow but the environment is really well built and it has an unpredictable and investing storyline. It’s all over the place in a good way."
95 45% Oppenheimer (2023) - Rated 01 Aug 2024
"Just a solid movie"
54 5% Barbie (2023) - Rated 01 Aug 2024
"Boring but funny plot is not interesting"
96 65% Taxi Driver (1976) - Rated 01 Aug 2024
"Just amazing acting by De Niro in this film which really makes you think. It’s also extremely immersive. Soundtrack is very good."
92 25% War Dogs (2016) - Rated 01 Aug 2024
"Hilarious movie which is very fast paced and entertaining."
95 45% The Wolf of Wall Street (2013) - Rated 01 Aug 2024
"Just an overall very fun movie which is hilarious and has good acting and conversations as well as an interesting storyline"
98 85% Goodfellas (1990) - Rated 01 Aug 2024
"A charming, entertaining and intriguing mob movie. One of my personal favorites."
100 95% Fight Club (1999) - Rated 01 Aug 2024
"Greatest movie of all time."