CaseyDDia
Bio: Films with 50's are movies I liked, but never care to watch ever again. 60's are movies I would rewatch if I cannot veto it, 70's are rewatchable enough to not turn off if it happens to be on, 80's are so rewatchable you know almost every line, 90's EVERY LINE. EVERYONE ONE! "Absolutely, Max Factor!", and 100's are the ones I would watch right now. Right. Now. *Turns on 'Clueless.'*
Recent Ratings
Check out CaseyDDia's...
51 45% | Just Go with It (2011) - Rated 26 Jun 2014 |
57 57% | Step Brothers (2008) - Rated 26 Jun 2014 |
40 16% | The Fountain (2006) - Rated 26 Jun 2014 |
16 4% | Stuck on You (2003) - Rated 26 Jun 2014 |
50 33% | Lost in Translation (2003) - Rated 26 Jun 2014 |
90 97% | Jurassic Park (1993) - Rated 26 Jun 2014 |
77 86% | Happy Gilmore (1996) - Rated 26 Jun 2014 |
73 80% | Juno (2007) - Rated 26 Jun 2014 |
50 33% | A Christmas Story (1983) - Rated 26 Jun 2014
"I don't care how great this movie is, I will never freaking ever watch it ever again never."
|
50 33% | The Meaning of Life (1983) - Rated 26 Jun 2014 |