bcockerill

bcockerill
Flick Fan - 18 Film Ratings
Member Since: 27 Oct 2007
Location: UK

more Recent Ratings

90 61% Meet the Parents (2000) - Rated 27 Oct 2007
70 30% The Day After Tomorrow (2004) - Rated 27 Oct 2007
"Quite good. Best at the cinema though."
8% Swordfish (2001) - Rated 27 Oct 2007
"Worst scene is where he forced to demonstrate his computer hacking skills whilst getting a blow job."
98 91% The Last King of Scotland (2006) - Rated 27 Oct 2007
"Both leads act amazingly in this. Wish I'd seen it at the cinema."
80 38% Spirited Away (2001) - Rated 27 Oct 2007
85 47% Spider-Man 2 (2004) - Rated 27 Oct 2007
"Best of the spidermen. Avoid the third installment."
90 61% Children of Men (2006) - Rated 27 Oct 2007
"Good gritty British sci-fi."
90 61% Enemy of the State (1998) - Rated 27 Oct 2007
"Great tension throughout."
10 19% Lethal Weapon 3 (1992) - Rated 27 Oct 2007
"It's the worst weapon yet."
90 61% Napoleon Dynamite (2004) - Rated 27 Oct 2007
"Very funny and not predictable."