ams27

ams27
Flick Fan - 20 Film Ratings
Member Since: 31 Oct 2008
Location: eldersburg, md carroll, USA
Bio: I am a student at Hood College finishing up my last year as a management major.

more Recent Ratings

99 82% Super Troopers (2002) - Rated 31 Oct 2008
"One of the best comedies there is."
85 37% The Prestige (2006) - Rated 31 Oct 2008
"This was really a different kind of movie liked it alot. The suspence is great."
90 60% Walk the Line (2005) - Rated 31 Oct 2008
"Really like this movie.. Pheonix plays a good johnny cash."
70 20% American Wedding (2003) - Rated 31 Oct 2008
"Probaly shouldve just stopped after the second one. But some funny parts."
50 5% War of the Worlds (2005) - Rated 31 Oct 2008
"Eh kinda lame.. tom cruise can do better."
100 92% Gladiator (2000) - Rated 31 Oct 2008
"Amazing Action/drama... really intense"
90 60% Catwoman (2004) - Rated 31 Oct 2008
"good action flick. Halley barry is defenitly a good cat woman."
80 27% Wimbledon (2004) - Rated 31 Oct 2008
"Real cute chick flick, especially if you like tennis."
95 75% Hollow Man (2000) - Rated 31 Oct 2008
"good thriller, kevin Bacon is real creepy in this one."
90 60% Final Destination (2000) - Rated 31 Oct 2008
"Pretty good. I thought it was a real creative movie."