amizahi.79

amizahi79
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 01 Apr 2017
Location: Iran
Bio: I\'m really into movies and I prefer movies that have deep meanings along with good acts rather than special effects!

more Recent Ratings

Check out amizahi.79's...

90 75% The Martian (2015) - Rated 01 Apr 2017
95 95% Inside Out (2015) - Rated 01 Apr 2017
"What a great idea! Catching story... Well written characteristics..."
90 75% Frozen (2013) - Rated 01 Apr 2017
"A perfectly made animated movie...Although it's new,it recalled me of Disney's classics! Beautiful...I think when you watch a movie and wish for a sequel,it means that it has done what it should have done!"
80 45% The Terminal (2004) - Rated 01 Apr 2017
"Not bad...not really perfect... Had some thing to say about the matter of LIBERTY!!!"
80 45% 101 Dalmatians (1961) - Rated 01 Apr 2017
"Classic!!!"
75 25% Brave (2012) - Rated 01 Apr 2017
"Didn't really move me at all... Predictable...Boring...Cliche'..."
50 5% Catwoman (2004) - Rated 01 Apr 2017
60 15% That Thing You Do! (1996) - Rated 01 Apr 2017
80 45% Titanic (1997) - Rated 01 Apr 2017
90 75% Philadelphia (1993) - Rated 01 Apr 2017