4thwave

4thwave
Flick Fan - 14 Film Ratings
Member Since: 23 Nov 2007
Location: UK

more Recent Ratings

80 67% The Karate Kid (1984) - Rated 24 Nov 2007
"cmon who doesn't love this movie. Love good evil, and an old man who knows karate."
70 46% Monty Python and the Holy Grail (1975) - Rated 24 Nov 2007
"I wish it was a bit mroe funnier."
88 75% Into the Wild (2007) - Rated 24 Nov 2007
"What a great film, with great scenery."
90 89% The Ring (2002) - Rated 23 Nov 2007
"This is pretty spooky."
3% Tremors (1990) - Rated 23 Nov 2007
75 57% Face/Off (1997) - Rated 23 Nov 2007
"Great plot, not very realistic though."
30 21% The Birdcage (1996) - Rated 23 Nov 2007
"Really not like the original"
40 32% Men in Black (1997) - Rated 23 Nov 2007
"Tommy Lee Jones is always awesome to watch."
10 10% Kung Fu Hustle (2004) - Rated 23 Nov 2007
"Just plain dumb."
30 21% Wayne's World (1992) - Rated 23 Nov 2007
"It is fun to watch in the 90s"